»Slovenija je kot članica Varnostnega sveta leta 1999 prispevala k sprejetju resolucije 1265. Po dveh desetletjih in pol je zaščita civilistov pomembnejša kot kdaj koli prej. Oboroženi spopadi se spreminjajo in postajajo vse obsežnejši. Posebej prizadeti so otroci, ženske, starejši in invalidi.«
»Trdno verjamem v temeljno pravico civilistov po svetu, da živijo varno in brez nevarnosti oboroženega spopada.«
»Varnostni svet ZN-a in države članice pozivam, da vedno in povsod trdno podpirajo zaščito otrok. Otroci nimajo prostora v oboroženih spopadih in ne smemo dovoliti, da se jim teptajo pravice.«
»Zaradi vpliva oboroženih spopadov na vodo, vodne objekte in storitve so milijoni civilistov brez varne vode, kar predstavlja velik humanitarni, razvojni in okoljski izziv.«
»Novinarje in medijske delavce, ki poročajo iz oboroženih spopadov, je treba zaščititi v skladu z mednarodnim humanitarnim pravom.«
»Varnostne razmere so še naprej nestanovitne in nepredvidljive, saj so po vsej državi aktivni spopadi med oboroženimi skupinami.«
»Ustavite ubijanje civilistov. Prekinitev spopadov je nujna, saj je najboljša pot za humanitarni dostop in za osvoboditev talcev.«
»Kremelj želi konflikt spremeniti v dolgotrajen oborožen spopad.«
»Trenutno po svetu razplamteva kar 55 oboroženih spopadov, ki ljudem prinašajo trpljenje, za sabo pa puščajo razdejanje.«
»Največje žrtve desetletja spopadov v Nigeriji so prav družine. Številne so bile uničene, razdeljene, trpijo. Otroci so umrli v bombnih napadih, zdravstvene ustanove so bile napadene, njihovi domovi uničeni. A družine morajo ostati skupaj, predvsem pa je treba civilistom v vojnih spopadih prizanesti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju